Pontos idő: 2017.11.24. 13:13

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Real Madrid Baloncesto (Kosárlabda)
HozzászólásElküldve: 2013.11.16. 15:01 
Online közvetítő

Kedvenc csapataid: Real Madrid CF, Bolton Wanderers, AS Saint Etienne, Ferencváros
Kedvenc játékosaid: Casillas, Ramos, Marcelo, Cristiano Ronaldo, Roberto Carlos, Redondo, Figo, Zidane, Ronaldo, Okocha
PMH Tag: 0
Igen, csak ők lehetnek ellenfelek, de nekem a Fener nem tűnik túl meggyőzőnek... Spanoulisékat rühellem, de nagyon jó csapatuk van és a final fourban találkozunk velük, ezt tutira veszem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.11.14. 12:47 
Hírszerkesztő

Az az igazság, hogy ez a csapat tényleg klasszisokkal Európa majdnem összes csapata felett van. A tegnapi mérkőzés elvileg a csoportelsőségért meg, amiből lett egy 46 pontos verés, és az utolsó két negyedben nem is védekezett a csapat teljes intenzitással...

A Real Madrid az első forduló után 5-0-lal áll, a következő 3-2-vel következik - lényegében megvan a biztos csoportelsőség. Ez annak is köszönhető, hogy ha véletlenül két meccsen is kikapnánk a következő öt találkozóból (teljesen kizártnak tartom), akkor sincs gond, mert bődületes a különbség a szerzett és kapott pontokban. A Real Madrid az egyetlen csapat pozitív mérleggel (+144, tehát átlagosan 30 pontos verés az Euroligában!!!), míg az összes többi csapat negatívban van, mert nem tudta átvészelni a madridi zakót.

Valóban úgy néz ki, hogyha katasztrófa nem történik, akkor itt egyedül a Fenerbahce és az Olympiacos pénzeszsákja lehet csak ellenfél (mindkét csapatnak több mint másfélszer akkora költségvetése van).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.11.14. 01:08 
Online közvetítő

Kedvenc csapataid: Real Madrid CF, Bolton Wanderers, AS Saint Etienne, Ferencváros
Kedvenc játékosaid: Casillas, Ramos, Marcelo, Cristiano Ronaldo, Roberto Carlos, Redondo, Figo, Zidane, Ronaldo, Okocha
Jaja sztem is ez a sanszos... egyébként ma is brutálisan odavertünk :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.11.13. 15:06 
Infantil

Kedvenc csapataid: Real Madrid, West Ham United, Partizan Belgrad
Pöle írta:
Sajnálom, hogy Mirotic menni fog (szinte tuti) de egy ilyen játékosnak a világ legjobbjai közt a helye és ez csak az NBAben teljesül függetlenül attól, hogy az előző években nagyon sokat erősödött az európai kosárlabda is. Veselyvel jól járhatunk, de sztem meg kell várni még az NBAs scalary capek kiosztását, mert még gyanúsan ott foghatják vmelyik csapatnál a tengerentúlon.

Vesely nem valoszinu hogy visszater, a Belgradban eltoltott 3 eve alatt megmutatta, hogy europaban vezeregyeiseg tud lenni, am az NBA mas vilag, azota is kovetem es nagyon kemenyen dolgozik, bizonyitani akar a tengerentulon is, szerintem vele ne szamoljunk

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.11.11. 21:21 
Online közvetítő

Sajnálom, hogy Mirotic menni fog (szinte tuti) de egy ilyen játékosnak a világ legjobbjai közt a helye és ez csak az NBAben teljesül függetlenül attól, hogy az előző években nagyon sokat erősödött az európai kosárlabda is. Veselyvel jól járhatunk, de sztem meg kell várni még az NBAs scalary capek kiosztását, mert még gyanúsan ott foghatják vmelyik csapatnál a tengerentúlon.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.11.11. 15:59 
Hírszerkesztő

Annak ellenére, hogy alig kezdődött el az idei szezon, a szakvezetés már megkezdte a felkészülést a következő idényre.

Napokon belül bejelentik, hogy Pablo Laso két évvel, 2016-ig meghosszabbítja a nyáron lejáró szerződését.

A nyáron valószínűleg Amerikába költöző Nikola Mirotic helyett pedig a Washington Wizards 23 éves és 213 centis cseh játékosa, Jan Vesely a kiszemelt, aki free agent lesz. Itt a srác:
http://www.youtube.com/watch?v=Oyvz4kMNiTo

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.11.07. 22:24 
Online közvetítő

Strasbourgot verjük idegenben, tükörsimán az Euroligaban, néhol már NBA iramú turnovereket csinálunk, nagyon csípem az idei védekezésünket és az abból dobott könnyű pontokat.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.10.29. 18:13 
Online közvetítő

Ha nem Prince volt az álarcban, akkor már 3-an vagyunk :peace:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.10.28. 16:16 
Mindenes

PMH Tag: 9
Csak mondom, hogy a közös meccsnézésre jött egy szurkolótárs a Real Madrid kosárlabda csapatának mezében... :thumbsup:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.10.19. 13:01 
Hírszerkesztő

Sok mindent aligha kell hozzátenni a Zalgiris elleni meccshez. Fantasztikus volt a csapat védekezése - Európa egyik erős középcsapatának támadójátékát teljesen tönkretették. Jasikevicius kivételével lényegében nem dobtak triplát (sokáig 12%-on álltak), eladtak 27 labdát 40 perc alatt, kaptak öt bitang nagy blokkot (az egyik a forduló egyik legszebb jelenete). Egyszerűen tehetetlenek voltak, védekezésben tökéletes volt a játék.

Támadásban most kevésbé volt erős a meccs - bár azért Rudy és Llull félelmetes meccset hoztak Mirotic pontjaival és Sergio 5 stealjével.

Alakul ez szépen, reméljük, hogy nem fáradtak el, mert délben jön a Laboral.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.10.17. 23:17 
Online közvetítő

Igen ez jó opció lehet a labdaszerzésekhez, plusz gyorsabb is így a zóna sztem. De hosszú távon nem hiszem, hogy a Barca is csinálná, lehet, hogy csak próba az egész.

Egyébként a mai meccs után még biztosabb vagyok benne, hogy a Cajat lelépjük!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 13:46 
Hírszerkesztő

Egyébként ami nagy újdonság a szezonra: tavaly Pablo Laso kitalálta, hogy Slaughter védekezzen elől a zónában, és általában ez volt a kulcs a nagy meccseken a 3-4. negyedben. Nos, idén először a hétvégi meccsen már a Barcelona is ezt játszotta, Dorsey volt elől, és két kulcsfontosságú labdát szerzett.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 10:41 
Online közvetítő

Nekem az tetszett, hogy mindenki elég lehetőséget kapott és mindenki dobott pontot. Persze az is igaz, hogy komolytalan ellenfél volt a Valladolid, de kellenek az ilyen meccsek is a srácoknak. A Zalgirisre nem merek mit mondani, mert minden sorozatban képesek nagy skalpokat gyűjteni, a Laboral meg sztem simább lesz mint várjuk... Mainoldi és Hanga nem bevethető náluk (utóbbit nagyon megnéztem volna egy Real ellen...) és a kezdő 5ösbe Hamilton érkezett új emebernek aki sztem a Bilbaoban se volt olyan nagyon meggyőző... pénz az van a baszkoknál, most az új szponzorral, de sztem ez a keret nem túl acélos... a 3. helyre esetleg befuthatnak majd, de nem érzek bennük extrát. Mondjuk az is igaz, hogy egy meccsen bármi megtörténhet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.10.16. 10:23 
Hírszerkesztő

Nos, megvolt a szezon első bajnoki mérkőzése: 87-53 (+34!), amivel rögtön az első forduló után a tabella élén áll a csapat.

Még két érdekes adat:
- a játékosok értékelésében 128-18-ra nyertünk, ami effektíve azt jelenti, hogy a Valladolid amellett, hogy valahogyan összeszedett 53 pontot, több rosszat csinált, mint jót.
- a mérkőzés 35. percében 80-40 volt az állás, szóval az utolsó 13 pontjukat és a "csak" -34-es különbséget annak köszönhetik, hogy leült a csapat.

A mérkőzésből messzemenő következtetéseket nem vonnék le, mert teljesen komolytalan volt. Pénteken Euroliga és Zalgiris, utána Liga és Laboral, két olyan mérkőzés, amelyeken valós képet kaphatunk a csapatról.

Az ok, amiért nem beszélnék többet a meccsről: mindenki legalább 15 percet játszott, tehát Laso agyonrotálta a csapatot, sokkal több pont volt bennük. A triplákat 33%-kal dobtuk, aminél azért sokkal jobban szoktuk dobni - itt is bent marad egy 10-15 pont. Mejrinek a 10 lepattanóját 15 perc alatt azért kiemelném, de ez sem jelent semmit.

Várjuk a folytatást...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.10.12. 09:08 
Online közvetítő

Nah végre itt is Prince! :D

Teljesen adom, annyival kiegészíteném, hogy a nyár sztem Sergionak sikerült a legjobban, az EBn extra volt, Rubiot magasan verte, pedig nem ez lett volna a papírforma. Dudyval piszkosul érzik egymást ami nagyon jól fog jönni. Kicsit szkeptikus voltam látva a nagy vetélytársak erősítéseit (és itt nem a spanyol csapatokról beszélek-Barka kivétel), de sztem jó lesz ez-ismét!

Bajnoki címet és Euroliga final fourt várok, ott meg tudjuk, hogy bármi lehet!

Reyes ahogy már beszéltük sztem nem bírja igazán a nyomást, hogy a közönség benne látja A KAPITÁNYt... Ha ezt fejben leküzdi nagyon hasznos játékos lesz, a görögnek nem igazán örültem, de látva az EBn mutatott teljesítményét (nem rajta múlt, hogy gyorsan búcsúztak, de örülök neki, hogy nem egy kizsigerelt centert kaptunk a válogatottból) látva picit megnyugodtam, védekezésben nagyon sokat tud majd segíteni és ha Sergioval vagy Rudyval is megtalálja majd a közös hangot mint Spanoulissal, akkor óriási fegyver lehet a palánk alatt 2-2 utáni játékoknál.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.10.11. 18:27 
Hírszerkesztő

Nos, azt hiszem, hogy közkívánatra itt folytatom szélmalomharcomat a kosárlabda csapat mellett :box:

Ma délután rendezték a Pekingi Kacsák elleni mérkőzést, az utolsó felkészülési találkozót a bajnokság és az Euroliga kezdete előtt. A Real Madridban mindenki egészséges volt, így egy utolsó képet kaphattunk a csapat állapotáról.

Amit már korábban is tudtunk / sejtettünk, hogy a Rodríguez, Llull, Fernandez, Carroll, Mirotic és Slaughter hatos az előző szezonról sikeresen átmentette a formáját - sőt, megkockáztatom, hogy Carroll még javult is a 3-pontos dobószázalékban (folyamatosan messze 50% felett van), bár egy kicsit visszaesett a híres "bombáival" (2 pontosok).

A szezon nagy kérdése az lesz, hogy a másik hat játékos miként illeszkedik be a csapatba, illetve veszi fel a ritmust. Nos, ami a mai meccsel záródóan biztos tanulság:
- Darden: nehezen indult az előszezonja, de az utolsó 4-5 meccsén 10 pont körül dobott, biztosan, és jó védekező munkával. Nem véletlenül szerzett helyet a kezdőcsapatban. Egyelőre nagyon elégedett vagyok vele...
- Draper: mindenki meglepetésére az EB-n hatalmasat robbantott, és mindenki azt várta, hogy Llull lemegy 3-asba, és Draper több szerepet kap irányítóként - hát nem. Eddig megközelítőleg ugyanazt hozza, mint tavaly, bár tény, hogy egy kicsit bátrabban vállalkozik a 3-asokra, de semmi extra. Meglepne, ha a szokásos 2x5 percénél sokkal többet játszana idén - az eddigi teljesítménye alapján.
- Díez: biztatóan kezdődik a madridi karrierje, lelkes és ügyes játékos, de nem valószínű, hogy az első félévben kiélezett helyzetben pályára fog lépni - most egyértelműen ő a 12. játékos.
- Mejri: neki a legnehezebb a beilleszkedés, ez látszik a játékán. Egyelőre túl sok faulttal játszik, ami megbosszulja magát, de nem veszített lepattanózó és blokkoló potenciáljából. Az utolsó meccseken ő is megközelítette a 10 pontot. Sok labda fog elmenni rajta a következő 1-2 hónapban, de az elmúlt 1 hónapban érezhető fejlődésen ment keresztül, szerintem rendben lesz tavaszra.
- Bourousis: az idei nyár legnagyobb örömforrása, ez kétségtelen. Minden probléma nélkül beilleszkedett a játékba. Egy igazi, tapasztalt center rengeteg fizikai munkával, hihetetlen jó védekezéssel (gondoljunk csak a Szuperkupa döntőben a mindent eldöntő blokkjára és Tomic semlegesítésére). Nem véletlen, hogy a madridi sajtó büszkén írja: sok év szenvedés után megvan az 5-ös poszt!
- Reyes: akik kicsit ismernek, tudják, hogy milyen véleménnyel vagyok róla. Nos, ez az elmúlt meccsek alapján sem javult, de lepjen meg a szezonban...

Szóval, ezek az előjelek, kedden este pedig kezdődik a tánc... :gitar:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.07.23. 22:56 
Online közvetítő

Lezárult a keret...
Érdekes, nekem felemás érzéseim vannak, remélem, hogy Diez berobban az alapszakasz alatt és nem csak óriási tehetség lesz, Lulltól sokat várok pluiszba és bízom abban, hogy nem nyúltunk mellé a két új magasemberrel, mert ha igen, akkor nagy kaki lesz. De remélem Mejri tehetsége Bourousis rutinja együtt megadja majd... A bajnokságban a címvédés a cél és javítani az előző szezon kupaszereplésén, a nemzetközi porondon meg bivaly kemény lesz, de remélem bejön idén is a final four. Egy nagyon jó szezon után egy még jobb kellene :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.06.20. 15:37 
Online közvetítő

óóóóóó hoooogyne :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.06.20. 08:51 
Diktátor

Kedvenc csapataid: Real Madrid, Haladás, Falco, Argentína
Kedvenc játékosaid: Maradona, Bergkamp, Zidane, Zombori Taktikus Sándor, Pipita
PMH Tag: 11
én megmondtam :p
:kupa:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2013.06.20. 00:25 
Online közvetítő

CAMPEOOOONES CAMPEOOOONES CAMPEONES EEEEEOLLLLLEEEEE!!!

Magabiztosan, végig irányítva és uralva a találkozót húztuk be a döntő meccset! Nice work :D

:thumbsup: :peace: :thumbsup: :peace: :kupa: :kupa: :kupa:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 27 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő