Pontos idő: 2017.09.19. 19:04

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Lesz címvédés jövőre a Bajnokok Ligájában?
Igen 100%  100%  [ 4 ]
Nem 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bajnokok Ligája (Real Madrid)
HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 19:38 
Juvenil

Kedvenc csapataid: Real Madrid
Kedvenc játékosaid: Raúl, Sergio Ramos, Jesé Rodriguez
PMH Tag: 166
Ha holnap is ugyanazt csinálják, akkor a szurkolók elkergetik őket és mehetnek rákhalásznak. :p

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 16:18 
Hírszerkesztő

Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane
PMH Tag: 96
sunyika írta:
Elcsíptem a Bayern-Dortmund meccs ismétlését és az oké, hogy én is 3 ordas védekezési hibát láttam, na de a 60. perctől kapcsolódtam be 0-3nál. Legalább 3-4szer tudtak 3-3ban meg 3-2ben kontrázni Reusék, a BBC-nek az ilyen lehetőségek felérnek egy-egy góllal. (na nem amit Benzema és Bale leművelt Dortmundban, mert az annak a kicsúfolása volt)

Guardiola beismerte, hogy fonalat vesztettek.

Amúgy a "BBC" kontrázás dortmundban ugye csak "BB" volt és "BB" lesz holnap is, na de ami számít a BL első meccsen is, "BB"-nek pedig a Forrest Gumpban hívták a néger pösze csávót aki rendesen elvérzett az dzsungelben...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.15. 14:02 
Juvenil

Elcsíptem a Bayern-Dortmund meccs ismétlését és az oké, hogy én is 3 ordas védekezési hibát láttam, na de a 60. perctől kapcsolódtam be 0-3nál. Legalább 3-4szer tudtak 3-3ban meg 3-2ben kontrázni Reusék, a BBC-nek az ilyen lehetőségek felérnek egy-egy góllal. (na nem amit Benzema és Bale leművelt Dortmundban, mert az annak a kicsúfolása volt)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 19:46 
Hírszerkesztő

sunyika írta:
Akkor mégegyszer: Nem kapcsoló módjára működik egy csapat, hogy egyszer leszarom módban játszanak egyszer meg az életükért küzdenek. Lényegtelen, hogy megnyerték-e a bajnokságot vagy sem, ha belealszanak a meccsekbe, akkor nem fognak egyből felébredni a BL-ben. Már a MU ellen látszott, hogy jóllakott napközisek módjára viselkednek egytől egyig. A labdabirtoklás meg többnyire seggtörlésre való, főleg a Pepi féle csapatban, ahol a 71%ból 50et a felezővonalon fel-le passzolgatással töltenek. De ezt nem hiszem, hogy egy Real Madrid szurkolói fórumon kéne magyarázni. :P

Hát. Úgy játszottunk a Sevilla ellen mi is (szóval marad a párhuzam), aztán meg megvertük 3-0-ra a Dortmundot. :)

Komolyan én már azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy "direkt" hagyta langyira őket guardiola, hogy felszívják magukat jövő hétre. Hisz összességében egy kínos zakó talán jobban felpörgeti a játékosokat, mint egy harcos döntetlen - többre pedig tényleg nem lehetett őket motiválni, három utcával megnyerték a bajnokságot...

Szóval én ennek semmi jelentőséget nem tanusítok. Ahogy a mi hétvégi 4-0-nak sem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 17:40 
Juvenil

luqe írta:
Most tényleg nem a bajorok istenítése végett, de azt tudod hogy a bajnokságot hetek óta megnyerték, ugye? :) Persze, gázos így a zakó, de főleg a Dortmund esetében azért sincs semmi jelentősége, mivel a dortmundiak nagyon meg akarták nyilván mutatni, hogy jó csapat, az ellenünk bekövetkezett "jó szájízű" kiesés is bent hagyhatta a motivációt a lábaikban. S mindig azt mondom, előbb az ember a saját portáján söprögessen és akkor megláthatjuk, hogy mi egy teljesen sima hétköznapon vagy hétvégén ugyanígy tudunk betlizni (és betliztünk is már a közelmúltban - emlékezz a Sevilla elleni meccsre), pedig akkor hol volt a hetek óta megnyert bajnokság? :) Nagyon hasonló volt a szitu most is, a Bayern 71%-ban birtokolta a labdát, ellenben három akkora védekezési hibából kaptak három gólt, hogy az mondjuk még a barcelona hátsó alakzatának is a becsületére vált volna.

Akkor mégegyszer: Nem kapcsoló módjára működik egy csapat, hogy egyszer leszarom módban játszanak egyszer meg az életükért küzdenek. Lényegtelen, hogy megnyerték-e a bajnokságot vagy sem, ha belealszanak a meccsekbe, akkor nem fognak egyből felébredni a BL-ben. Már a MU ellen látszott, hogy jóllakott napközisek módjára viselkednek egytől egyig. A labdabirtoklás meg többnyire seggtörlésre való, főleg a Pepi féle csapatban, ahol a 71%ból 50et a felezővonalon fel-le passzolgatással töltenek. De ezt nem hiszem, hogy egy Real Madrid szurkolói fórumon kéne magyarázni. :P

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 16:21 
Hírszerkesztő

showoff írta:
luqe írta:
A szoros meccs is kérdéses.

nem fognak úgy bedarálni minket mint tavaly a Barcát, ebbe biztos vagyok.
sztem meglepetést fogunk okozni, én valahogy nagyon ezt érzem, bízom a srácokban hogy amikor kell, akkor igenis odatudnak csapni, még esetlegesen Cristiano nélkül is.

Nem is arra gondoltam, nem fognak minket 10-0-al kiejteni... De pl. ami tavaly a Juve ellen történt, az simán benne van. Az ugye 2-0, 0-2 és összesítésben sima négyes. Ha Ronaldo nem játszik egészen nyugodtan benne van, hogy gólt se rúgunk. Ha vissza is tér, akkor is kérdéses... Hisz elvégre nem "pihent" hanem sérült volt, ez a visszatérés előjeleit nézve nem túl biztató (főleg, hogy a korábbi években megmutatta, hogy a "pihenés" után a visszatérés nehezen megy neki, hisz inkább görcsöl, mint nyugodt lenn) A tünet nálunk is hasonló, akkor a Pirlo-féle középpálya mutatta meg, hogy a BL-ben édeskevés az a sebesség és gyakorlatilag 0 másodpercig a Bayern továbbjutása. Nálunk ugyanez a baj, az Alonso-féle középpálya sebességben klasszisokkal lassabb, mint a Bayerné. Ráadásul guardiola alatt a totális labdabiztonságra törekednek, ez még inkább csökkenti az esélyeinket.

sunyika írta:
Ha továbbra is lötyögnek a kukoricabajnokságukban és nem pörögnek fel a BL-re, akkor bizony alsó hangon is lesz keresnivalónk a pályán ellenük. Olyan nincs, hogy kiszopok 0-3ra a Dortmund ellen hazai pályán, aztán elmegyek Madridba és 110%-on pörgök. Ha így megy tovább minden, akkor bizony életre szóló leckét kapnak pepikéék.

Most tényleg nem a bajorok istenítése végett, de azt tudod hogy a bajnokságot hetek óta megnyerték, ugye? :) Persze, gázos így a zakó, de főleg a Dortmund esetében azért sincs semmi jelentősége, mivel a dortmundiak nagyon meg akarták nyilván mutatni, hogy jó csapat, az ellenünk bekövetkezett "jó szájízű" kiesés is bent hagyhatta a motivációt a lábaikban. S mindig azt mondom, előbb az ember a saját portáján söprögessen és akkor megláthatjuk, hogy mi egy teljesen sima hétköznapon vagy hétvégén ugyanígy tudunk betlizni (és betliztünk is már a közelmúltban - emlékezz a Sevilla elleni meccsre), pedig akkor hol volt a hetek óta megnyert bajnokság? :) Nagyon hasonló volt a szitu most is, a Bayern 71%-ban birtokolta a labdát, ellenben három akkora védekezési hibából kaptak három gólt, hogy az mondjuk még a barcelona hátsó alakzatának is a becsületére vált volna.

S akkor újra: hetek óta megnyert bajnokság, Dortmund mint ellenfél.
Mi: megnyert bajnokság? :) Sevilla.

+1: guardiola csapatai nem arról híresek, hogy benézzék a formaidőzítést, és eltévesszék melyik meccsen "kell" betlizni. Az utóbbi évek Madridja inkább hajlamos erre.

Én nagyon borulátó vagyok a párharcot illetően, Marcelo végleg kiszállt, Coentrao egymaga képes egy BL-t elveszíteni, hát még Ronaldo hiányában... Vegyétek ki a másik csapatból Ribery-t meg Lahm-ot. Na ugye, hogy nem ugyanaz a kávéház...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.14. 08:33 
Juvenil

Ha továbbra is lötyögnek a kukoricabajnokságukban és nem pörögnek fel a BL-re, akkor bizony alsó hangon is lesz keresnivalónk a pályán ellenük. Olyan nincs, hogy kiszopok 0-3ra a Dortmund ellen hazai pályán, aztán elmegyek Madridba és 110%-on pörgök. Ha így megy tovább minden, akkor bizony életre szóló leckét kapnak pepikéék.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.13. 22:57 
Cadete

Kedvenc játékosaid: Cristiano Ronaldo, Marco Reus
PMH Tag: 0
luqe írta:
A szoros meccs is kérdéses.

nem fognak úgy bedarálni minket mint tavaly a Barcát, ebbe biztos vagyok.
sztem meglepetést fogunk okozni, én valahogy nagyon ezt érzem, bízom a srácokban hogy amikor kell, akkor igenis odatudnak csapni, még esetlegesen Cristiano nélkül is.

ha ugyanazt a játékot előtudjuk venni mint a José féle időszak jobb napjain a Barca ellen, meglehet őket is fogni, mert előreláthatólag a labda nem lesz túl sokat nálunk, szóval mással nem is nagyon tudunk majd operálni, mint a letámadással és a gyors kontrákkal.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.13. 16:52 
Hírszerkesztő

Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raul, Zidane, Casillas, Sergio Ramos
PMH Tag: 174
Én már egy sima 1-0 vagy 2-0-ás eredménnyel is tökéletesen elégedett lennék! :D :D :D
Az a lényeg hogy próbáljuk meg kapott gól nélkül megúszni az odavágót és akkor ráérünk számolgatni a második meccsen. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.13. 01:06 
Hírszerkesztő

Bueno727 írta:
Newman írta:
a Bayern sem találkozott hozzánk hasonló ellenféllel a Bundesligában vagy a BL-ben.

Én is ebben reménykedek. :) Okozhatunk még meglepetést, főleg ha nagy mellénnyel jönnek játszani, tudván tudva hogy ők a favoritok...

Guardiola csapatai sok mindenről híresek, arról hogy nagyképűen viselkednének, nem igazán.

Ha a legerősebb kezdővel léphetnénk pályára (ide értve egy egészséges, jó formában levő Marcelot, Varanet, Ronaldot) akkor lenne reális esélyünk. Így, hogy Ronaldo valószínűleg nem is játszik, Varane szereplése esélytelen (Ramos fog helyette játszani, amit meg is fogunk bánni...), Marcelo formaidőzítése pedig igen kérdéses... A szoros meccs is kérdéses.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.11. 23:30 
Hírszerkesztő

Newman írta:
a Bayern sem találkozott hozzánk hasonló ellenféllel a Bundesligában vagy a BL-ben.

Én is ebben reménykedek. :) Okozhatunk még meglepetést, főleg ha nagy mellénnyel jönnek játszani, tudván tudva hogy ők a favoritok...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.11. 23:26 
Cadete

PMH Tag: 70
luqe: egyetértek, hogy Illarramendi jól passzoló vagy gyors csapatok ellen kész öngyilkosság. Jöhet helyette Isco, de mivel Di Maria elszokott a szélső játéktól, én inkább az argentint hagynám középen (ott jobban tud védekezni is), és Isco-t tolnám ki szélre, CR7 helyére.
Nincs mese, a Bayern ellen mindenkinek vissza kell zárnia, támadásban pedig legalább 6 embernek fel kell érnie (ha Marcelo felgyógyul, akkor ezzel nem lesz gond). A többi azon múlik, hogy egy-egyben mi lesz a párharcok eredménye. Ha Robbent és Ribéry nem tudjuk megfogni, akkor előbbi bal lábbal kemény lövéseket ereszt majd meg, utóbbi meg beteszi a labdát középre Mandzukic-nak vagy Müllernek.
Középpályán sajnos nehéz lesz érvényesülnünk Schweinsteiger és Javi Martinez miatt, de ha szélen mi verjük meg őket, akkor lehet esélyünk.
Igaz, hogy az igazán fontos meccseket eddig még nem sikerült hoznunk (kivétel az Atletico kiverése a kupából), de a Bayern sem találkozott hozzánk hasonló ellenféllel a Bundesligában vagy a BL-ben.

A katalánok ellen meg abban bízok, hogy sokkal fáradtabbak mint mi, és erőből fogjuk lenyomni őket.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.11. 21:38 
Hírszerkesztő

Szerintem guardiola halványan elmosolyodott amikor meglátta kit húztak nekik. A védelmünk a középpályás védekezéssel (thx to bale, benzema) egy fostalicska, minimális presszió alatt összeomlik. A bayern pedig egy dolgot csinál csak, presszionál. A középpályán ráadásul tisztességesen tökönszúrta magát Ancelotti azzal, hogy (nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de talán nem véletlenül) Illarrát erőltette egész évben Casemiro kárára. Így viszont jól megkötötte a saját kezét.

1. ha hazai pályán még talán Isco is kezd:
2. idegenben 99%, hogy nem (kivéve ha alapos zakót kapunk otthon és nagyon futni kell az eredmény után)
3: Illarra sokadjára megmutatta mit ér (jelenleg), a Dortmund ellen különösen
4. Casemiro viszont végig sem tudna játszani egy ilyen intenzitású mérkőzést, mivel meccshiánya van (és kissé tapasztalatlan is).

Nem akarom Casemirot az égbe magasztalni mivel én magam is kijelentettem már korábban, hogy nem szint a srác (legalábbis abból, amit eddig fehér mezben mutatott), s nem is ájultam el rögtön a dortmundban mutatott szimpatikus antréjától, ellenben az világosan látszik, hogy Illarra teljességgel alkalmatlan arra a szerepre, amit szántak neki. S az viszont még lehet, hogy ha Casemiro kapja meg azt a bizalmat amit a spanyol, akkor előrébb járna. S így a csapat is vele... Ezt persze már nem fogjuk megtudni.

A régóta nem tündöklő barcelona ellen nemrég szintén összeomlott ez a pompás hátsó alakzat, pedig az körülbelül a fele nyomás volt, mint amire számítani lehet most, főleg németföldön. Ebben persze benne volt ott a Ramos kiállítás, de jó megnézni, hogy azt az egész szituációt el lehetett volna kerülni (jó védekezéssel...).

És akkor még itt a kupadöntő is, azt is szépen kifolyt a kezeink közül. :roll: Ronaldo nélkül az égvilágon semmi esélyünk nincsen. Ha legalább Jesé lenne, javulhatnának a kilátásaink, de így hiába semmire nem való a barcelona védelme, ha helyzeteket se fogunk kialakítani ellenük, mivel nincs aki megtartsa a labdát. Baletől egyáltalán nem félnek a katalánok, tegyük hozzá nem ok nélkül.

A kontrajátékunk is teljesen meddő CR nélkül. Di Maria nagy sprinter, mostanában egész jó megoldásokat is képes választani éles szituációban (rendben, kihagyta a 11-est, de én egyáltalán nem bántom emiatt) DE, de fizikai képtelenség védekezésben és támadásban is lehozni úgy a meccset egy embernek, ahogy Di Maria védekezik és ahogy CR támad. Ezt egy félidőn keresztül talán lehet, utána az argentin (és bárki más a világon) elfogy. Ezért Ancelotti részéről egy óriási 'vívmány' volt (amit persze a Bale-féle kényszer szült :) ) az a Di Maria - Ronaldo balszárny, mivel kiválóan kiegészítették egymást, s amikor Marcelo is egészséges volt egy nagyon frankó baloldalunk volt, ahol Di Maria biztosította azt, hogy nem szakadt szét a csapat, mert visszaért. Na most CR nélkül ha Di Maria felfut, Xabi Alonso sem Isco nem tudja azt a sávot "összekötni", mert Xabi borzasztó lassú, Isco meg nem tud védekezni. Ráadásul rövid lábai vannak, elkésik a belépőkkel (hamar sárga).

Az mondjuk az idei évre jellemző nyomorunk, hogy bár statisztikát nem készítettem, de ez az ütős Marcelo-Di Maria-Ronaldo szárny együtt jó ha 5 alkalommal tudott idén fellépni. Valaki mindig sérült volt (és lesz most is). :roll:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.10. 07:30 
Cadete

Bueno727 írta:
ott van Mou papa, aki egy veszélyfaktor lehet. Nagyon jól ismeri a csapatunkat és a játékosainkat. Jól fel tudná készíteni ellenünk a gárdáját...

Osztom a félelmet, de szerencsére nem elég a jó taktika, ha a játékosok nincsenek meg hozzá. A Barca ellen több meccsen keresztül kereste a megoldást, új játékosok vásárlásával, mire megtalálta.

Sajnos, a Chelsea és az Atma is le tudja parkolni a kapuja elé a buszt, ami nekünk nem ízlik, úgyhogy teljesen mindegy kit kapunk közülük a döntőbe jutásért. A Bayern sem tűnik most verhetetlennek, de én is inkább a döntőben találkoznék velük.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.10. 00:02 
Hírszerkesztő

Megvannak az elődöntős csapatok:

- Real Madrid
- Chelsea
- Atletico Madrid
- Bayern München

Én azt mondanám, hogy akkor járnánk a legjobban, ha az Atleticot kapnánk ellenfélnek. Valószínűleg a Chelsea-vel is elbírnánk, de náluk ott van Mou papa, aki egy veszélyfaktor lehet. Nagyon jól ismeri a csapatunkat és a játékosainkat. Jól fel tudná készíteni ellenünk a gárdáját...
A Bayern ellen játszhatunk egy ki-ki meccset, de csak a döntőben. Ott talán ők is nyílt sisakkal jönnének ki a pályára.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.09. 23:32 
Cadete

luqe írta:
A "leült" csapatok a gólokat mindig egyéni hibákból kapják. Pont azért, mert nem pörögnek. Persze ebből most három is kijutott a Chelseanek, de mondom, ebben a Mourinho-féle idegenbeli "taktikában" ez nagyon szépen benne van. Galatasaray ellen csak 1-1 lett miatta, Dortmundban 4-1, Párizsban 3-1.

Jogos, nem is akarok vitázni ezzel a megállapítással, inkább csak árnyalnám a képet azzal, hogy lehet "leülve" védekezni (ahogy mi csináltuk idén a Dortmund ellen), és lehet aktívan, folyamatosan koncentrálva védekezni (ahogy az Atletico csinálta Barcelonában, vagy a MU otthon a BM ellen). A hiba mindkét esetben előfordulhat, csak nagyobb eséllyel a dekoncentráltság miatt, mint fáradtságból.

Nem láttam a párizsi meccset, csak a gólokat, de Mourinho alapvetően az aktív védekezés híve, ha kontrára van lehetőség, meg is indulnak a játékosai, és nem fordulnak vissza, mint ahogy mi tettük tegnap az esetek 90%-ában.
Otthon pedig félelmetes Mou mérlege, minden csapatával. Én egyáltalán nem írtam le a Chelsea-t, ahogy az Atletico-t sem, és ha kis mázlival is, de mindkét csapat behúzta az otthoni meccset.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.09. 12:02 
Hírszerkesztő

Steve írta:
Idézet:

Kérdés csak az a 100 milliós Bale miért nem?

Úgy látszik szegény még mindig lámpalázas! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.08. 22:50 
Cadete

Kedvenc csapataid: Real Madrid, Spain, Brazil
Kedvenc játékosaid: Puskás Ferenc, El Fenomeno, El Principe, RC, Zidane, Varane
Idézet:
ezt a meccset többször eldöntötte volna, ha pályán van.

természetesen jogos...

Kérdés csak az a 100 milliós Bale miért nem?

Benzema (másokat háttérbe szorítva) aranytálcán adta már neki az 1-1-eket a kapussal szemben..de nem..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.08. 22:46 
Juvenil

Lejátszották pepitában a tavalyi elődöntő visszavágót, nem lehetett kellemes tavaly Dortmund szurkolónak lenni azon a meccsen, most már átérzem.

A Real játékosoknak meg Modric és Casillas kivételével egy büdösnagy p*csánrúgás a "jutalmuk" a továbbjutásért, CR lesz a végrehajtója hegyesorrú cipőben, Illarra 3at érdemel...

CR-nek egyébként szigorúan tilos innentől megsérülnie, ezt a meccset többször eldöntötte volna, ha pályán van.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.08. 21:25 
Cadete

Kedvenc csapataid: Real Madrid, Spain, Brazil
Kedvenc játékosaid: Puskás Ferenc, El Fenomeno, El Principe, RC, Zidane, Varane
Kibaszott undorító a produkciónk eddig fél óra után Dortmundban.

Semmit nem gyülölök jobban, mint ezt a lötyögös ráülök az eredményre szart.

EZT HOGYAN GONDOLJÁK? 90 perc idöhúzás..na ott a második..

Rohadjanak meg ha elveszítik ezt a továbbjutást, de tényleg. Ez a Dortmund harmatgyenge, csak mi gondoltuk húzni az idöt 90 percig.

Undorító, amit csinálnak.

Azt sem értem miért a bal lábas 20kg-os Di Maria "lötte" a 11-est.

[auto_cenzúra] ideges vagyok, szerencséjük, hogy nem én vagyok az edzöjük.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő