Pontos idő: 2017.11.21. 06:24

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Lesz címvédés jövőre a Bajnokok Ligájában?
Igen 100%  100%  [ 4 ]
Nem 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bajnokok Ligája (Real Madrid)
HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 23:30 
Cadete

Kedvenc csapataid: Real Madrid, Spain, Brazil
Kedvenc játékosaid: Puskás Ferenc, El Fenomeno, El Principe, RC, Zidane, Varane
PMH Tag: 0
kibaszott durva CR 16 gólja 10 meccsen..beteg

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 23:26 
Cadete

azt nem tudom hogyan emészteném meg, ha muringyó leparkolja a buszt 11 emberrel védekeznek, mi meg hibázunk és gólt kapunk..szerintem páran beleőrülnénk. :baby:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 21:48 
Cadete

Kedvenc játékosaid: el fenomeno
erről ennyit.

csak nehogy a faszverő murinnyó örömittas arcát kelljen nézni a döntő után.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 21:10 
Juvenil

Kedvenc csapataid: Real Madrid
Kedvenc játékosaid: Raúl, Sergio Ramos, Jesé Rodriguez
PMH Tag: 166
luqe a meccs után 200 szavas esszét kérek tőled, amiben megbánsz minden rosszat, amit Ramosról mondtál és kifejted, hogy miért egy ISTEN!!!!!! :peace: :kupa: :peace:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 20:24 
Hírszerkesztő

Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane
PMH Tag: 96
Nekem is felment már a cukrom, délután el is mentem inkább aludni pár órára.

Bale a kezdőben, nagyon kíváncsi vagyok rá mit nyújt. Az a sétálgatás amit korábban csinált éles meccseken, itt nem játszik. Én is nagyon remélem, hogy nem kerülünk hátrányba rögtön az elején ugyanakkor az garantált hogy guardiola nekünk ugrik, tőle semmi meglepetésre nem kell és lehet számítani. A barcelona edzőjeként is mindig ezt csinálta ha sovány hátrányban volt, hogy 20 perc alatt lerendezze, demoralizálja az ellenfelet.

Mi pedig remélem nem fogunk betojni, nagyon remélem hogy nem. Egyszerűen nem szabad gólt kapnunk az elején (sem :lol: ), mert 1-1-es összesítésnél és a közönség hangulata miatt rögtön mi állunk "kiesésre".

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 19:11 
Cadete

Jajj basszátok meg nagyon izgulok már. :D

Még két óra van hátra és utána egy meccsnyi izgalom. Félek, hogy bekapunk már az elején egy gólt egy hiba miatt..akkor nagyon nehéz lesz.

Futniuk kell az eredmény után, nekünk megtartani a labdát, vagy kontrázni gyorsan ha lehetőség van rá. Ez lehet a recept.
Ehhez viszont az kell, hogy hátrányban legyenek a bajorok.

Nem lehet állandóan német csapat a mumus és nem üthet megint a bajern minket a döntő elől...fantasztikus lenne döntőben látni a csapatot. :kupa: :clover:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.27. 00:27 
Hírszerkesztő

Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raul, Zidane, Casillas, Sergio Ramos
PMH Tag: 174
Csak meg nem lássam Ancelottitól ezt az ide-oda passzolgatok, nem támadok, időhúzó focit! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.26. 17:12 
Hírszerkesztő

Biztos vagyok benne, hogy nekünk ugrik a bayern. Guardiola nem taktikázik (nem is ért hozzá). Nekünk fognak szaladni, 8 emberrel fognak támadni.

Az a kérdés, hogy ettől megint összerosáljuk-e magunkat és elfelejtik-e a játékosok még az édesanyjuk nevét is. Mert sajnos az odavágón (és korábbi években a nagyobb fényben tündöklő barcelona ellen) rendszeres probléma volt, hogy labdaszerzés után egyszerűen eltötyörögték a játékosok, amíg vissza nem szerezte az ellen. Az első meccsen is sajnos legalább 3-4 kontratámadás ezért nem bontakozott ki, mert hagytuk érvényesülni a "kottát", holott biztos vagyok benne, hogy minden Real játékos tudja, hogy mi történik akkor ha labdát veszít a Bayern. Ennek ellenére egyszer Pepe, egyszer Modric, egyszer Isco és egyszer Bale is elkezdett rátekeredni a labdára ahelyett, hogy AZONNAL a visszacsel után fordítson a túloldalra, hisz ha ráront 4 pirosmezes, akkor valahol hiányzik pár...

Most az előbb végeztem amúgy a meccs újranézésével, immár HD-ban, visszatekerhető módon.

Igaz kicsit felfokozott idegállapotban voltam a meccs alatt de arra emlékeztem, hogy Ramosra megint mérges voltam. Újranézés után eszembe jutott, hogy miért. Múltkor már mondtam, hogy teljesen felesleges homály indításai vannak, ami mindig labdavesztéssel jár, és hogy szerintem sürgősen hagyja abba, vagy ha ez taktikai elem akkor ne ő csinálja, hanem Pepe vagy bárki. Akkor azt mondtátok itt, hogy de hát ő jobban indít, mint Pepe.

Nos, az 2. a 7. a 18. percben rögtön azzal kezdte a mérkőzést, hogy három TELJESEN AMATŐR labdaeladása volt, pont mikor fejlődtünk volna fel támadásba és emiatt kvázi "lekontráztak" minket. Mindegyiket megúsztuk, de az első kivételével a másik kettőből szöglet lett. Aztán a 66. és a 91. percben a megint totálisan amatőr, NB2-szintű labdaeladásából bár nem törtek ránk a németek, viszont két támadásunkat "akasztotta" meg kvázi ezzel.

Természetesen azokat nem számítottam ide, amikor felszabadított, mentett a támadó elől, hisz az más tészta. Ezek kizárólag olyan esetek voltak, amikor lekezelte a labdát, körülnézett, látni is lehetett hogy hova kéne tovább folynia a játéknak, de ez őt nem nagyon zavarta.

Pepe ehhez képest kettő darab ilyen labdavesztést csinált, ezeket percre pontosan nem jegyeztem le, de hát fényévekre van Ramos teljesítményétől...

S az a baj, hogy egy ilyen labdaleadáson múlhat a továbbjutás, ez hatalmas felelőtlenség. Bárkivel megeshet hogy egyszer-kétszer csinál ilyet de ÖTSZÖR egy meccsen?

Nagyon félek tőle, hogy Ramos butaságába a továbbjutás kerülhet...

Egyébként egyértelmű, hogy sokkal támadóbban kell fellépni kedden, mert ennyi szögletet nem engedhetünk meg a Bayernnek. Mert ha még csak ugyanúgy ötlettelenül is támadnak, 20+ szögletet a két meccsen összesen, gól nélkül nem fogunk megúszni. Lehet, hogy csak egy fog becsúszni, de az is romokba dönthet mindent. A kulcs Di Maria játéka lesz kedden (is), ha ő magabiztosan tud cikázni a bayern játékosok között, akkor jó úton vagyunk. Viszont ha az elején a várható Bayern rohamokra rögtön egy kontragóllal tudnánk reagálni, 80% esélyt adok, hogy döntőbe jutunk.

Ugyanakkor a teljes összeomlás sem zárható ki, csak abban reménykedem a dormundi fiaskó elég közel volt ahhoz, hogy mindegyik játékos emlékezzen rá (Ramost kivéve persze, tőle ennyit nem várok :lol: )

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 23:45 
Hírszerkesztő

Newman írta:
Nem tudom egyébként, hogy mi képesek leszünk-e rá, hogy ha nekünk ugrik a Bayern, és 2-0-ra vezet, átmegyünk ellentámadásba, és begyötrünk egyet. Úgyhogy vagy nem szabad gólt kapnunk, vagy lőnünk kell annyit, mint a bajorok. De ezzel nem találtam fel a spanyolviaszt, csak szeretnék én is egy nyugis meccset, nem olyat, mint a Dortmund ellen, amit végigkáromkodtam. :D

A legjobb az lenne, ha sikerülne egy gyors gólt szerezni és az első félidőt megúszni kapott gól nélkül. (Miért is kapnánk gólt, hisz nálunk az univerzum legjobb kapusa :peace: )
Akkor a Bayernnek muszáj lenne kitámadnia, ami a gyors kontráinknak kedvezne. :)
De hiába próbáljuk lezongorázni előre a keddi mérkőzést, mi csak annyit tehetünk hozzá, hogy torkunk szakadtából biztatjuk a csapatunkat és reméljük a legjobbakat! :)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 17:33 
Hírszerkesztő

Köszi!

A Bayern a meccs előtti csapatfotón jóval "magabiztosabbnak" látszott, sok mosolygás, stb.

Remélem ez megmarad a visszavágóra is. Ha nagyképűen mennek ki a pályára, nagyon jó esélyünk lehet.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.25. 09:35 
Mindenes

PMH Tag: 9
luqe:

Itt a kép.

Itt meg egy másik

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 22:00 
Hírszerkesztő

Valakinek megvan a tegnapi meccsről a csapatkép? Tudjátok, amikor a BL himnusz után összeállnak a csapatok egy képre. A facebookon nem találtam meg.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 19:30 
Cadete

PMH Tag: 70
luqe írta:
PS: emlékszik valaki, hogy mikor álltunk legutóbb döntőbe jutásra 90 perc után? Már legalább 12 éve szerintem.

Igen, valószínűleg 10 évnél régebben, mivel Mourinho előtt 7 éven keresztül kizúgtunk a legjobb 16 között, még a 8 közé sem jutottunk be, nemhogy esélyünk lett volna a döntőre.

A legjobban két éve pont a Bayern München ellen álltunk, amikor hazai pályán játszottuk a visszavágót, és 2-0-ra vezettünk az első félidőben.

Nem tudom egyébként, hogy mi képesek leszünk-e rá, hogy ha nekünk ugrik a Bayern, és 2-0-ra vezet, átmegyünk ellentámadásba, és begyötrünk egyet. Úgyhogy vagy nem szabad gólt kapnunk, vagy lőnünk kell annyit, mint a bajorok. De ezzel nem találtam fel a spanyolviaszt, csak szeretnék én is egy nyugis meccset, nem olyat, mint a Dortmund ellen, amit végigkáromkodtam. :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 15:23 
Hírszerkesztő

Isco és Di Maria azért is nagy ötlet, mert képesek megtartani a labdát. Illarra csak arra jó, hogy jól seggberúgja a bogyót ész nélkül. Meg tőle az ellenfél sem tart. Ha Di Maria szerez labdát a mi térfelünk közepén akkor kénytelen berosálni az ellen, mert ha ő megindul, akkor ott valami történni fog.

Isco szintén, aki bár kicsit lassabb, de az alacsonyabb súlypontját jól tudja kamatoztatni. S szerencsére - bár hiába ízig-vérig támadó - a védekező zónában egyszer sem cselezte el magát. Ez a nagyon fontos, amikor Di Maria, Modric meg Isco is jóval hátrébb (is) megfordul a szokásosnál, hogy ne felejtsék el, hogy 30 méterre a kapunktól elveszített labda sokkal veszélyesebb, mint az ellenfél kapujától 30 méterre elvesztett.

Azt kell mondjam, minden esélyünk megvan rá, hogy döntőbe jussunk. Ugyanis egy kedvező eredmény után pont a Dortmund ellen, pont Németországban tapasztalhattuk meg, hogy mi az amilyen felfogással és taktikával NEM szabad pályára lépni. Ugyanúgy visszavágó volt, ugyanúgy előnyből...

Ha ebből nem tanulunk, akkor semmiből. Én bízom benne, hogy tanulunk. Már csak alapból azzal is, hogy más kezdőcsapat fog pályára lépni, mert ezen az 1-0-s eredményen nem sok mindent lehet védeni (0-0 nem lesz a visszavágó...)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 14:23 
Cadete

Sajnos tényleg nagyon rég játszottunk döntőt:( Idén viszont ha bejutunk,akkor meg is nyerjük. A másik két csapat együtt nincs olyan erős,mint ez a Bayern:-D
Kevés az egy gól ez vitathatatlan,de bízok abban,hogy Németországban is betalálunk..Utána már 3 gól kellene a Németeknek,ami azért sok..Jó,erős csapat,jó focit játszanak,de akkor is sok lenne az a 3 gól nekik. Illarát remélem elfelejti Ancelotti,mert akkor borítékolható a vereség. Di Maria és Isco is jobban megoldja azt a feladatot,amiért őt idehozták. Az lett volna az igazi,ha CR és Bale is 100%-os állapotban van,mert akkor lett volna ez a mérkőzés teljes. Mert a tegnapi Ronaldo csak árnyéka volt az igazinak. Várom nagyon a visszavágót,most valamiért úgy érzem,hogy eljött a 10. ideje!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 13:49 
Hírszerkesztő

Abban pedig nagyon bízom, hogy a Guardiola meg Robben nyilatkozat tartalma nem csak a meccs utáni "csalódottság" következtében jött létre, hanem tényleg kicsit lekezelőek még mindig a Madridra nézve.

Az biztos, hogy a hazai pályában a közönségben nagyon bíznak (joggal), de ha kicsit mégis ebbe az álomvilágba temetik magukat amiket tegnap sikerült mondaniuk, akkor az nekünk csak jó.

pl. amikor Pep maga sem tudta hogy mit akar mondani, mert hogy birtokolták a labdát, mi "hármat se" passzoltunk az első félidőben, de mégis mi rúgtuk a gólt. Aztán elmondja, hogy a világ legjobban kontrázó csapata mi vagyunk. Nem egészen értem min van meglepődve, hisz ezt ugyanúgy elmondta meccs előtt, hogy a kontrák... Ebből így azt kéne leszűrnie szerintem, hogy csődöt mondtak tegnap, mert tudták mire számítsanak és mégis beleszaladtak a késbe. Ehhez képest ő büszke a csapatára. Aztán lehet, hogy ez csak egy gesztus volt és az öltözőben mást mondott. Mindegy, én szeretném ha tényleg úgy gondolná. :)

PS: emlékszik valaki, hogy mikor álltunk legutóbb döntőbe jutásra 90 perc után? Már legalább 12 éve szerintem. Tegnap ezt meg is sínylettem, nem vagyok én ehhez a stresszhez hozzászokva. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.24. 13:44 
Hírszerkesztő

Ezt behúztuk. Így végül mondhatni jó volt a taktika, de én azért kicsit hiányoltam a bátrabb támadójátékot. Még egy ziccert nagyon be kellett volna verni, de talán így elkerülhető a Dortmund elleni visszavágó.

Mindenesetre ez csak egy nagyon-nagyon vékony előny, épp szinte semmi. Mert ha gólt kapunk az Allianzban, az aréna fel fog robbanni, onnantól minden szempontból előnyben lesznek a bajorok, akkor jönni fog a második góljuk is.

Viszont arra ez az 1-0 jó lehet, hogy ha mi szereznénk az első gólt a visszavágón, akkor talán kifoghatjuk a szelet a vitorlájukból.

A Dortmund elleni visszavágó pedig arra talán szintén jó volt, hogy nem Illarrázzuk el a jövő heti meccset, hanem ugyanúgy Isco fog kezdeni meg Modric. A meccset én egyébként Bale-el kezdeném és a második félidőre raknám be Ronaldot. S akkor mindketten egy-egy félidő erejéig kihajthatnák magukat.

Di Mariát a védőmunkája miatt nem fogja lehozni Ancelotti, de most hétvégén pihentetném mert a 75. perc után már nagyon elkészült az erejével az argentin, ami egy barcelona ellen nem volt annyira észrevehető, de tegnap a bayern annyival nagyobb tempót diktál mint a katalánok, hogy ezt már ő is nehezebben bírta. De újra le a kalappal előtte, mert amit mind védekezésben és támadásban csinál, az példaértékű.

Ahogy Isco és Modric is. Magukhoz képest Benzema meg Ronaldo is sokat védekezett, de mondjuk az előbbi kettőtől még mindig lenne mit tanulniuk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.23. 15:12 
Hírszerkesztő

A próféta szóljon belőled! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.22. 10:54 
Cadete

Ez a Bayern nem a tavalyi.. A bajnokságot megnyerte,juj. Évek óta a legjobb kerete van hazájában,komolytalan az a bajnokság. BL.. Arsenal, "HA" Özil belövi a 11-est,és nincs a kiállítás az első meccsen,nem biztos a sima továbbjutás. Man Utd..Első meccsen X második meccsen potya gólok, egy romokban lévő csapat ellen.. Én azt gondolom,hogy igen is nagy esélyünk van arra,hogy kiejtsük őket. Nehéz lesz,de meg tudja ez a csapat csinálni. A Bayern védekezése nem túl acélos, verhető.. Középpálya az erősebb mint a mienk,de jól szervezett játékkal meg tudjuk csinálni!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 00:10 
Hírszerkesztő

Reméljük erre nem kerül sor! :lol:

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő