Pontos idő: 2017.11.21. 06:23

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő

Lesz címvédés jövőre a Bajnokok Ligájában?
Igen 100%  100%  [ 4 ]
Nem 0%  0%  [ 0 ]
Szavazatok száma : 4
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Bajnokok Ligája (Real Madrid)
HozzászólásElküldve: 2014.05.01. 11:49 
Cadete

Azt hiszem,nagyon meg fogjuk verni az Atleicet. Nagyon jó csapat,nem nézem le őket,sőt..nagyon nagy évük van. Erős csapat. De akkor is van egy olyan érzésem,hogy simán fogjuk verni őket. Középpályára ha kitalál valami okosságot Ancelotti,akkor semmi gond nem lehet. Ezt érzem most-

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.05.01. 00:12 
Hírszerkesztő

Kedvenc csapataid: Real Madrid
Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raul, Zidane, Casillas, Sergio Ramos
PMH Tag: 174
Lehullott a lepel, madridi házi döntő a BL-ben! :D Remélem a király kupához hasonló mérkőzést látunk majd! :popcorn:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 22:45 
Cadete

PMH Tag: 70
umek írta:
Na akkor madridi házidöntő...

Jól játszott az Atletico, különösen akkor, amikor ők vezettek, de nagyon sokat köszönhetnek Eto'o-nak. Teljesen értelmetlen és szükségtelen szabálytalanság volt. A Chelsea-nek még szerencséje sem volt, főleg Hazard hajtott nagyon, hogy gólt szerezzen, de Curtois nagyon nagy napot fogott ki.

Nehéz ellenfél lesz az Atletico, nagyon labdabiztosak, nagyon jó a kapusuk, és nagyon szervezett a védelmük. Viszont a Real Madrid jobb csapat a Chelsea-nél, és remélhetőleg mi nem fogunk tökölni a 16-oson belül.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 22:30 
Mindenes

PMH Tag: 9
Na akkor madridi házidöntő...

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 14:04 
Hírszerkesztő

Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane
PMH Tag: 96
Se Ramos se Pepe nem megoldás a középpályán. Nincsenek hozzászokva ahhoz, hogy ha rájuk ront 3 játékos akkor mit kell csinálni. Ami a nagyobb baj, hogy ehhez Illarra sincs hozzászokva, ami viszont gáz :D

Én is Modricot raknám "hátra" vezérnek, hogy próbálja meg szervezni a középpályás védekezést. Neki van a legtöbb tapasztalata ilyen téren a pályafutása során (Tottenham).

Isco pedig menne Modric "helyére", újabb lehetőség, hogy "Seedorfozzon" egyet. Persze van még 3 hét, de Khedira ennyi idő alatt nem tud játékba lendülni, 90 meccset meg semmilyen tempóban sem bírna szerintem. Casemiro is kevés...

Mert ahol Koke 14 km-eket fut sprintelve a pályán, ott az erőnlét is fontos szempont.

Nincs más megoldás, mint Isco. Mindenhogy nekünk kell diktálni a tempót, ehhez pedig rajta kívül bárki más szerepeltetése nem indokolt, sőt blődség. Vagy még az is lehet amúgy, hogy Di Mariát rakja be középre Ancelotti, sebességben jó megoldás, csak akkor nagyon kell figyelni, hogy mindig legyen valaki aki visszazár.

Mindenesetre ha olyan mentalitással játszunk ahogy tegnap, akkor nem hiszem el, hogy meg tudnak minket állítani a döntőben.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 13:12 
Infantil

Xabi helyére a leginkább Iscot tudnám elképzelni, ám tény és való, hogy Rőtszakáll rutinja és tapasztalata nagyon fog hiányozni (emlékezünk csak vissza a Bl történelmének talán legfordulatosabb mérkőzésére a Milan-Liverpoolra..).

Bale nem játszott túlzottan látványosan, de én úgy gondolom, hogy hatékony volt és elég sokat besegített most a védelembe (futni le fel úgy is bír :lol: ) és klasszisát az önzetlenségével még inkább bebizonyította.
Benzemat viszont kezdem meggyűlölni lassúnak érzem és kapura abszolúte nem veszélyes, ha meg igen sorra puskázza el a lehetőségeket. Teljesen impotens támadó sajnos... A labdát viszont okosan megtudja tartani, de ilyen szinten ne ez legyen már a legnagyobb erénye.

Betonbiztos védelem, okos, robbanékony ám mégis szolid játék. Utóbbi évek leghatékonyabb Realja ez(én speciel 2003ban láttam ilyen Realt).
Nagyon remélem, hogy vége a borús korszaknak és a Real lehet újra a trónon és ne csak egy lecsúszott kiégett, a múlt sikereiben fürdő csapatnak szurkoljak, hanem a mai idők királyának, a Király Gárdának.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 12:54 
Cadete

PMH Tag: 70
Nagyon örülök, hogy végre elkaptuk a Bayernt otthon, és törlesztettünk az elmúlt két alkalomért (Capello és Mourinho alatt), amelyeket már én is átéltem Real Madrid drukkerként. :box:

Volt egy kevés szerencsénk, mert nem minden szögletből születik gól, de ettől függetlenül teljesen megöltük a Bayern játékát. Az volt az érzésem, hogy ha holnap reggelig játszunk, akkor sem rúgnak gólt a bajorok.
A másik nagy különbség pedig a MOTIVÁCIÓ volt. Nem hittem a szememnek, mikor láttam, hogy mindenhová odaérünk, és amikor futóverseny alakult ki, folyamatosan megvertük a Bayern játékosokat. Mintha nálunk lett volna még egy fokozat.
Ramos nyilatkozatából már lehetett érezni, hogy kitesszük majd a szívünket-lelkünket, de erre azért nem számítottam.

Coentrao: szerintem jól játszott, egy alkalomra emlékszem, amikor sikerült Riberynek megvernie. Aki kicsit halványabb volt, az szerintem Benzema, az első félidőben két kulcspasszot is elrontott (a harmadik szerencsére sikerült), de lehetséges, hogy nem volt teljesen egészséges, ezért lett ő az első csere.

Nekem is Modric tetszett a legjobban (utána Ramos és Pepe), olyan védekező munkát tett le az asztalra, ami hihetetlen, és azt gondolom, hogy hasonló teljesítmény esetén a döntőben sem lehet gond.
Alonsót többféleképp lehet pótolni, ha támadólag lépünk fel (márpedig bárki jut be a másik ágon, defenzíven fog játszani), akkor Isco, ha kell egy vkp. akkor vagy Varane vagy Khedira (szerintem felépül addigra, már most is edz).

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 11:45 
Infantil

Kedvenc csapataid: csakamadrid
Kedvenc játékosaid: Karesz
PMH Tag: 68
tudtam, hogy előbb-utóbb eljön ez a pillanat, de nem hittem, hogy 12 évet kell rá várni. azt meg, hogy így picsán verjük a bayernt, a legvadabb álmaimban sem gondoltam volna. féltettem ramost, pepét, de le a kalappal, tegnap ismét megmutatták, hogy a világ két legjobb védőjéről beszélünk. mintha a betis lett volna az ellenfél, úgy semlegesítettek mindent és mindenkit. kibaszott büszke vagyok!

nem hittem volna ezt januárban, amikor unalmas, hányadék játékkal nyeregettünk.

xabi pótlása érdekes kérdés lesz, hogy, hogy oldja meg carlo. casemiro és illarra még nem készült fel erre szerintem. előbbi végig se bírná a 90 percet, utóbbival meg annyi esélyünk lenne, mintha egy zsák krumplit tennénk ki a pályára. szerintem pepe vagy ramos fog alonso helyén játszani (nem hittem volna, hogy valaha ezt fogom mondani, de most azért jól jönne a herceg). nem is a játéka fog legjobban hiányozni, sokkal inkább az esze. tegnap is néztem xabit, folyamatosan vezényelte a többieket a kezével, mondta, hogy ki, merre menjen, azok pedig vakon bíznak az öregben és csinálják, amit mond.

a munka fele megvan, most jön a másik fele. abból a szempontból szerintem mindegy, hogy cselzi vagy atléti, hogy mi fogunk irányítani végig, nem labdatartós antifoci lesz velünk szemben. hangulat is fasza lesz, de én most már bármit elhiszek a csapatunkról. az olasz edzőkkel sikerre vagyunk ítélve!

ez a ribery meg egy ócska francia kutya, tegnap is bizonyította. egyszer kapnék egy lehetőséget, hogy játsszak ellene, egy szögletnél, amikor nem figyel, tuti, hogy hátulról szétbombáznám mindkét achillesét. ő is legalább ennyire korrekt.

robben az odavágó után: "Többet vártam a Real Madridtól." hát most megkaptad, haver :peace:
Kép

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 11:20 
Juvenil

Kedvenc játékosaid: Raúl, Sergio Ramos, Jesé Rodriguez
PMH Tag: 166
szerk.: A másik ami még kicsit aggaszt az a bal hátvéd kérdése, Coentrao amilyen jól játszott az első meccsen, most annyira lógott ki negatív irányban a csapatból, főleg a támadásoknál volt ez szembetűnő. Az a kérdés, hogy melyik formáját tudja hozni és hogy Marcelo hogy teljesít a következő pár hétben, mert őszintén szólva a hétvégi bajnokija alapján én nem játszatnám, de a tegnapi meccs alapján Coentraot se. :-/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 11:17 
Juvenil

Én most idegesebb vagyok, mint a visszavágó előtt.

A Chelsea (mert kb biztos vagyok benne, hogy ők jutnak a döntőbe) rosszabb ellenfél, mint a Bayern mert a Bayernnél legalább tudtad, hogy mire számíts, de Mourinho egy igazi stratéga, és nem mondanám hogy nincs gyenge pontja a csapatnak védekezésben és támadásban, simán meg tudja találni azokat a gyenge pontokat, pláne ha még én is látom hogy mik azok, akkor ő meg aztán tuti. Tisztelem Mourinhot, de se ő se a csapata nem érdemelnek BL győzelmet az idei teljesítményük alapján.

Remélem Ancelotti meg még viccből sem gondol arra, hogy Illarrát játszassa a döntőben, van idő még addig, Modriccsal kell gyakoroltatni azt a posztot, de kőkeményen, bele kell nevelni ezalatt a pár hét alatt, hogy ne szaladjon előre, ne fusson annyit a labdával és mozgassa a támadásokat és a védelmet, mert klasszis teljesítményt nyújt, de nagyon különbözik a jelenlegi szerepköre Xabiétól. Biztos vagyok benne, hogy meg tudja oldani, de ahhoz azt kell, hogy tudatosan azt gyakoroltassa vele Ancelotti. Esetleg még meg lehetne próbálni Ramost odatenni, mert a képességei megvannak hozzá, de ha jól emlékszem idén már megpróbálta egyszer és nem lett jó vége, szóval az kockázatosabb lenne.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 11:03 
Cadete

Nagyon jó meccs volt a tegnapi:) Én ezt hajtogattam már egy ideje,ez a Bayern egy túlértékelt csapat már csak..Taktikailag,és játékosilag is kevesek már. Guardiola taktikáról én pedig nem is beszélnék. Anno átvette a világverő Barcát,juj nyertek pár kupát. Utána elment a szintén világverő Bayernhez,nyertek egy bajnokságot,ismét nagy juj..Besztárolt edző semmi több. Ancelotti nagyon meglepte a tegnap este,mert arra számítottak,hogy beállunk 10 emberrel az ötösre és ők valahogy begyötörnek párat,tévedtek:-D

Én legjobban Pepe és Ramos teljesítményét emelném ki. Amit idén nyújtanak,az eszméletlen. Ramosnak volt egy nehezebb periódusa,de hát ember ő is. Pepe idén hatalmas változáson ment keresztül. Mindig is a kedvenc játékosaim a belső védők voltak,és most bátran kimerem jelenteni,hogy Pepe a világ legjobb középső védője!
Persze ehhez kellett a középpálya is,ahol nagyszerű teljesítmények voltak a két meccs alatt. Néha az az ember érzése,hogy 2 Di Maria van a pályán,embertelen mennyiséget bír futni. Modric is nagy szezont fut,Alonso hozza azt ami tőle elvárható,tanár. Döntőn nagyon hiányozni fog,de remélem Isco lesz a kezdőben helyette.

Mindegy melyik csapatot kapjuk a döntőre,győzni fogunk. Lelkileg ez a tegnapi győzelem hatalmas lökést adott ennek a csapatnak,nem hiszem,hogy bármelyik csapat meg tudna most verni minket a döntőben. Hatalmas lelkesedést lehetett látni a srácokon,egy percig sem éreztem azt,hogy itt baj lehet. Szerintem Mourinhoval találkozunk majd a döntőben,lesz védekezés és flaskadobálás:-D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 10:47 
Hírszerkesztő

Szerintem agyalhat rajta a stáb, de vajmi kicsi az esélye hogy visszavonják... Nem egy játékost ismerünk, aki nem léphetett pályára a BL döntőn sárga lapja miatt.
Ennek ellenére természetesen meg kell próbálni! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 08:49 
Juvenil

Én a vezetőség helyében próba-szerencse felkiáltással benyújtanék egy fellebbezést a sárga lap ellen, maximum azt mondják hogy nem. Kis szerencsével ha azt akarják, hogy a legjobb csapat lépjen pályára, akkor eltörlik.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 08:31 
Diktátor

Kedvenc csapataid: Real Madrid, Haladás, Falco, Argentína
Kedvenc játékosaid: Maradona, Bergkamp, Zidane, Zombori Taktikus Sándor, Pipita
PMH Tag: 11
én csak annyit tudok hogy május 24-én vagy ezért, vagy azért de sapka részeg leszek.

:kupa: :beer:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 00:16 
Hírszerkesztő

Megcsináltuk, nem is akárhogyan! :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace: :peace:
Már csak egy meccs van hátra.
Alonso pótlása tényleg érdekes lesz... :-/

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.30. 00:12 
Cadete

Kedvenc csapataid: Real Madrid, Spain, Brazil
Kedvenc játékosaid: Puskás Ferenc, El Fenomeno, El Principe, RC, Zidane, Varane
PMH Tag: 0
Na jó de nem lehet vkp nélkül.

Be kellene rakni Pepét v Ramost vkp-nak és Varane-t védőnek...

Á nem tudom. Óriási farok volt Alonso, nem is értem mikor tudja, hogy egy sárga és redőny le, a Bayernnek több gól kell. És eleve nem az a meccs volt, ahol ez a bevetődés indokolt volt.. :facepalm:

Nem tudom. Xabi az egyik legfontosabb. Ő szervezte a többieket is, hogy tudjanak vonalban védekezni, azért működött a bayern elleni meccseken is és a kupadöntőben is a dupla falunk, ez sem lesz most.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 23:55 
Hírszerkesztő

Steve írta:
Én is baromi nyugtalan vagyok Illarra miatt.

Kb Xabi az egyedüli akit abszolút nem lehet pótolni.Még Khedira sem botladozhat...

Nem tudom. Isco-Modric nem elég védekező..Nincs más mint Illarra.

Lehet be kellene rakni Varanet arra a poszta..??

Nem elég védekező az Isco-Modric, de ma láthattad Modric mit védekezett (hányszor szerelt a 16-osnál... ha Carvajal előrement, rögtön visszazárt jobb bekknek...), szenzációs. ugyanúgy Isco is megmutatta, hogy képes alárendelni magát a csapatérdeknek.

Talán pont a kupadöntő és a bayern elleni odavágó miatt gondolkodhat el Isco szerepeltetésén Ancelotti. Valamint pont Illarramendi dortmundi produkciója miatt meg sem fordul a fejében, hogy ő játsszon.

Bármelyik ellenfél jut holnap tovább a döntőn nekünk kell csinálni a játékot, ha tetszik ha nem. Illarra erre alkalmatlan. Ha ő játszana, azzal Ancelotti virtuálisan kezetfogna az ellenféllel hogy tessék, beraktam egy farönköt a pályára, hogy legyen nektek is esélyetek. Én Iscot játszatnám. Ő az aki felnéz, gondolkodik és tud indítani laposan is, hosszan is. Illarra a Pablo Garcia-féle vonulatot képviseli, csak hátra, csak hátra, csak hátra, körbe se néz. Vagy mint Sneijder utolsó évében.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 23:51 
Hírszerkesztő

Ramos ma jól nyomta. :D Persze nagyon megnyugodtam (talán mindenki) 2-0 de főleg 3-0 után mégis úgy éreztem már az elején is, hogy KIZÁRT, hogy kiessünk.

Guardiola teljesen elfogyott, semmi ötlete nem volt. Mintha más a meccs elején beletörődött volna, hogy ő ezt tudja, másra képtelen, ez pedig most nem elég. Az első meccsen legalább dobálta a kulacsot, ma még azt se.

Nehéz eldönteni, ki lenne a jobb ellenfél. Simeone nagyon veszélyes, valószínűleg undorító meccsnek néznénk elébe, ráadásul az esélytelenség farvizén elevezgetve befuthatna, láttuk ezt a tavaly spanyol kupa döntőn is.

Mourinho... hát ő is védekező taktikával jönne, viszont a Hazard-féle vonulat szerintem veszélyesebb, mint az Atleticoé. 1-1-ben erősebbek tudnak lenni. Mondjuk Mourinho is nagyon ért hozzá, hogy a kisebbségi komplexusát kivetítse a sajtóra és három hétig azt lehetne hallgatni, hogy mennyire esélytelenek, a Real a favorit, ők egy egyeneset se tudnak a labdába rúgni stb. stb.

Sajnos egyikkel se vagyunk sokkal beljebb, mint a másikkal. Egyértelműen nekünk kell majd dominálni a meccsen ami ugye se a barca se a bayern ellen nem volt szükséges. Tehát mindenképpen szükség lesz valami újításra.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 23:48 
Cadete

Kedvenc csapataid: Real Madrid, Spain, Brazil
Kedvenc játékosaid: Puskás Ferenc, El Fenomeno, El Principe, RC, Zidane, Varane
PMH Tag: 0
Én is baromi nyugtalan vagyok Illarra miatt.

Kb Xabi az egyedüli akit abszolút nem lehet pótolni.Még Khedira sem botladozhat...

Nem tudom. Isco-Modric nem elég védekező..Nincs más mint Illarra.

Lehet be kellene rakni Varanet arra a poszta..??

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.29. 23:43 
Juvenil

Steve írta:
azt nem tudom hogyan emészteném meg, ha muringyó leparkolja a buszt 11 emberrel védekeznek, mi meg hibázunk és gólt kapunk..szerintem páran beleőrülnénk. :baby:

Pedig abszolút lehetséges alternatíva. A másik verzió meg az, hogy Illarra ad 1-2 gólpasszt, mint Dortmundban és azzal nyer a Chelsea.

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Következő