Pontos idő: 2017.09.19. 19:16

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő
Szerző Üzenet
 Hozzászólás témája: Re: Copa del Rey - Király-kupa
HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 21:34 
Juvenil

Kedvenc csapataid: Real Madrid
Kedvenc játékosaid: Raúl, Sergio Ramos, Jesé Rodriguez
PMH Tag: 166
Varanet nem tudom mert nem szokta, de amikor Pepének volt ez a dolga mert Ramos nem játszott, akkor szinte kivétel nélkül mindig homályba vágta a labdát és borzasztó látványos volt, hogy Ramos nincs a pályán. Ramos meg azért hiszi el, hogy tud indítani, mert nem egyszer és nem kétszer úgy tette előre Baleig meg CR-ig a labdát, hogy egy lépést nem kellett odébblépniük. Ha minden másodikra megy neki, mert olyan napja van hát istenem, mutass olyat, aki 10ből 9szer tud pontosan passzolni 60-70 mre.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.18. 17:29 
Hírszerkesztő

Kedvenc játékosaid: Ronaldo, Zidane
PMH Tag: 96
Nem csoda, hogy Ancelotti spanyolul nyilatkozott, gyakorlatilag a spanyol meg az olasz nyelv 40-50%-ban megegyezik, lassan egy éve van a klubnál kb. ennyi idő alatt perfektül meg is lehet tanulni egy olasznak spanyolul (és fordítva). Ha kicsit "tájszólásosan" is... :D

Igen, a középpálya döntő fontosságú. Emiatt és féltem magunkat a Bayern ellen, Xabit továbbra sem érzem már szintnek, bármikor benne van hogy butaságot csinál. És jó érzékkel mindig akkor adja el a labdát, amikor utána 5 támadó tud rárontani 2 meglepődött védőre. (Ezt kétszer a kupadöntőn is eljátszotta, szerencsére nem lett belőle baj).

Aztán ott van Ramos is aki még mindig szentül hiszi, hogy tud indítani. Nem, nem tud. Ezen a meccsen is homályba vagdalta előre az 50 méteres "indításait", legalább 4-5 alkalommal. Értem én, hogy ez egy taktikai húzás, hogy keresztlabda Di Mariának, de akkor inkább csinálja Pepe vagy Varane ( :p ), nekik több érzékük van hozzá.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.17. 23:32 
Cadete

PMH Tag: 70
luqe írta:
Nem úgy mint Alonso, aki a puzzle közepén van és négy oldalról van nyelve, oda nem tudsz másik passzoló darabot betenni, képtelenség.

Korrekt vélemény, és értem is, amit mondasz. (Örülök, hogy ezt is kiveséztük.) Régebben az volt az alapelv, végy egy jó kapust, építsd fel a védelmet, és utána jöhet a csapat többi része, most pedig a középpálya vált a legfontosabbá.

A meccset egyébként nem néztem élőben babonából (nem mindig jön be, de most igen). Az utolsó öt percet azonban nem bírtam ki, online tudósításban felváltva frissítettem három oldalon, aztán streamen megnéztem a kupaátadást és az ünneplést.
Fura, hogy Casillas már vett át kupát a Mestallában, mégsem jutott eszébe, hogy lecserélje a stoplis cipőjét (ideje lett volna rá, bőven), de szerencsére nem esett le, és nem is ejtette rá a kupát a király fejére.
Ami érdekes volt, hogy Carlo Ancelotti spanyolul nyilatkozott (olyanokat, amit még én is értettem "esta noche fantastico" = fantasztikus éjszaka), és voltak nagyon profi nyilatkozók, a játékosok közül CR7 és Xabi Alonso, a vezetőségből Butragueno, de Isco olyan lelkes volt, mint egy kisfiú a csokiboltban, és Di Marián is látszott, az érzelem fontosabb, mint az összeszedettség.

A goal.com-on egyébként már gyártottak néhány szóviccet: Copa del Bale és Incredi-bale, de nekem az a hír tetszett a legjobban, hogy a TVE spanyol televízió szavazást rendezett, ki volt a kupadöntő legjobb játékosa, és fel kellett függeszteniük, mert 75% szavazattal Pinto állt az élen. Végül Bale-t hirdették ki győztesnek, aki a második volt 20% szavazattal. :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.17. 21:37 
Juvenil

Hidd el menne, ha akarnám. ;) Oké hogy eldöntötte a meccset, de nem volt azért tökéletes távolról sem.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.17. 21:01 
Cadete

Kedvenc csapataid: Real Madrid, Ferrari, MU, Juventus
Kedvenc játékosaid: Bale, Cavani, Cr
PMH Tag: 0
Ja és most szidjátok BALET! :D

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.17. 21:01 
Cadete

Kedvenc csapataid: Real Madrid, Ferrari, MU, Juventus
Kedvenc játékosaid: Bale, Cavani, Cr
GRAT A CSAPATNAK!! :D

Nem érdekes hogy amint JÓ A BÍRÓ NYERÜNK el classicon? Nem furcsálja senki?

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.17. 17:57 
Cadete

Nagyszerű győzelem volt!
Minden játékos megérdemli a dicséretet. Nagyon fegyelmezettek voltak taktikailag védekezésben,ilyet nagyon rég láttam a csapattól! Di Maria nagyon benne van most ebben a szezonban,nagyon keveset hibázik,hajt,pörög ahogy azt kell. Remek játékos,a csapat egyik legjobbja már hetek óta. Remélem a lendülete kitart a szezon hátralévő részében:)
Elől pedig nagyon érdekes volt amit észrevettem..Támadásoknál Benzema húzódott középre,védekezésnél pedig Bale volt a center helyén( Ezért nem ment hátra a 16-osig) elég sok alkalommal. Gondolom a gyorsasága miatt,hogy egy megszerzett labda utána tudják a többiek azonnal indítani. Ebben a formában Benzema is nagyon jó volt,sokat harcolt,sok jó labdát adott.
Védelemben nem volt végül is nagy gond,eltekintve a Pepe hibától a szögletnél,de ember ő is,hibázhat..Nagyon jól zárt az egész középpálya a védelemmel együtt. Így kellene ezt csinálni mindig. Coentrao tényleg jól védekezett,de helyezkedési gondjai voltak..Lehet ezt annak számlájára írni,hogy keveset játszik? Nem tudom..
Isco nagyszerű játékos,3-4 ember között is higgadtan tartotta meg a labdát,és jól játszotta meg.
Remélem idén végre meg lesz a 10. bár egy nagyon jó ellenfél vár ránk.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.17. 13:01 
Infantil

Kedvenc csapataid: csakamadrid
Kedvenc játékosaid: Karesz
PMH Tag: 68
bale előtt le a kalappal. az, hogy amikor bartra kipakolta martino mellé ő pedig továbbfutott, nem pedig elesett és kezdett el reklamálni, full respect. szegény bartra úgy nézett ki a futóversenyben, mintha 50 éves lenne. :lol:

egyébként így se vagyok maradéktalanul elégedett, mert elől annyira önző [auto_cenzúra] volt az összes, hogy többször majdnem szétb.sztam a tárgyakat magam körül. mindenki inkább ellőtte a passz helyett. a 2 gólunk viszont mestermunka volt (mariska is leadhatta volna ott mondjuk).

jó látni, hogy mariska nálunk lett világklasszis. amit ebben az idényben nyújt (a kisebb formahanyatlástól eltekintve), az előtt le a kalappal.

isco ismét megmutatta, hogy illarrának semmi keresnivalója a kezdő környékén, ronaldo visszatérésével meg 1. számú cserének kell lennie. valahogy egyébként be kéne építeni a palit a csapatba, egyszerűen túl jó ahhoz, hogy ne játsszon.

luqéval egyetértek abban, hogy a bayern ellen ez még kevés is lehet, nagyon meredek lesz. ha lahm a középpályán fog játszani, akkor elsősorban őt kell majd levenni a pályáról. modricnak és mariskának nagyon nagyot kell majd játszania, elöl meg be kell verdesni a helyzeteket, bayern ellen abszolút luxus lenne ha minden 7. lövés menne csak be. de remélem ebből a győzelemből erőt merítenek a skacok.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.17. 12:23 
Hírszerkesztő

Kedvenc játékosaid: Roberto Carlos, Raul, Zidane, Casillas, Sergio Ramos
PMH Tag: 174
Ha a vártnál nehezebben is ugyan, de csak összejött! :peace: :kupa:

Szerintem nem lehet panasz egy játékosunkra sem. Akik pályán voltak, megtettek minden tőlük telhetőt. A hozzáállásukra egyáltalán nem lehet panasz!

Le a kalappal mindenki előtt! :thumbsup:
Külön kiemelném Di Maria, Bale és Benzema tegnapi szereplését, felejthetetlen produkciót nyújtottak! (y) (y) (y)

Remélem most már elhiszik, hogy van keresnivalónk a Bayern ellen is!

Szép volt fiúk! :kupa: :peace: :kupa: :peace: :kupa: :peace:
:gitar: :gitar: :gitar: :gitar: :gitar: :gitar: :gitar: :gitar: :gitar: :gitar: :gitar:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.17. 11:40 
Hírszerkesztő

Newman írta:
Nem hittem, hogy egyszer dicsérni fogod Coentraot, és tessék. :D

Én se hittem, de ami szép azt el kell ismerni :D Mondjuk Pepének "kiharcolt" egy sárgalapot az elején (máig nem értem, azt miért Pepe kapta, ha már kellett valakinek lapot osztani közülünk is, nem csak a színész neymarnak). Akkor még elég pipa voltam rá. :D De szép meccset hozott ő is, Iscoval jól lehozták a baloldali védelmet erre nem számítottam. Viszont Coentrao még mindig túlságosan behúzódik védekezésnél kvázi mint egy belső védő, ez nagy hiba. Az OK, hogy teret hagy Isconak és ő zár vissza lényegében, de a Bayern ellen ez végzetes lehet, mert emiatt a tizenhatos sarkánál nagyon üresen tud maradni az ellenfél játékosa, lehetősége van befelé húzni és az, hogy a barcelona mindenáron a kapuig akar gyalogolni a labdával az egy dolog, de a Bayernben van sok játékos aki hogy is mondjam... "lő(nek) mint az oroszok". S 16-os sarkáról, egyet beljebb tolva... Sokkal jobb lövőhelyzetet nehéz kívánni.
Newman írta:
Majdnem minden szavaddal egyetértek, de ez nem fedi a valóságot:

Modric hosszú huzavona után érkezett, nem edzett rendesen, idő kellett, amíg fizikailag utoléri magát és beépül a csapatba, ennek ellenére a realmadrid.com honlapja szerint 52 (!) meccsen játszott a 2012-13-as szezonban, 36-szor kezdőként.
Nem nevezném peremjátékosnak, sőt, Mourinho az idény végén benne bízott leginkább. (Még akkor is, amikor taktikai okokból csereként vetette be.) Emlékszem, mikor egyszer sikerült leolvasni Mourinho szavait, és azt mondta, a Marca szavazására célozva, hogy "nem semmi a liga legrosszabb igazolásától".

Az ESPN blogján ezt írták Modricról: "Modric started seventeen of the last nineteen league games last season (compared to eight of the nineteen before then), Jose Mourinho increasingly impressed by him"

Egyébként érdekes az egész cikk, amely Modric csapatbeli szerepével foglalkozik, hogyan változott (főként Ancelotti alatt):
http://espnfc.com/blog/_/name/laliga/id/1461?cc=5739

A peremjátékos jelző valóban túlzás volt. Arra gondoltam, hogy közel sem azt a szerepet kapta, mint most Ancelottinál.

Tudod van az a puzzledarab ami a kép sarkánál van és csak két kis "nyelve" van. Valahogy így volt Modriccal is Mourinho. Jó, jó játékos, fontos is meg minden, de azért ki lehet cserélni. Nem úgy mint Alonso, aki a puzzle közepén van és négy oldalról van nyelve, oda nem tudsz másik passzoló darabot betenni, képtelenség. A sarkára tudsz, ha kicsit meghajtogatod a kartondarabot. :) Az idei Realból ha kiveszed Modricot vagy halványan játszik, nem vállalkozik, a csapat döcög, a középpálya döglött. Erre gondoltam, hogy most már nem peremjátékos. Persze lehet (sőt biztos), hogy Khedira sérülése is megkönnyítette a felismerést Ancelotti előtt, de a német sérülése tény, kár meditálni rajta.

És ha valami csoda folytán jövő héten a helyzetkihasználásunk alulról közelítené az 50%-ot, megcsaphatjuk a Bayernt. Ha viszont a szezonátlag (kivéve Schalke ellen idegenben) érvényesül beleértve a tegnapit is, akkor legjobb esetben egy döntetlen.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.17. 01:38 
Infantil

Nem akarja senki bemocskolni a győzelmet,de ha Neymar nem kapufára rugja 7méterről(hála ég hogy nem,nálam senki sem örül jobban),akkor nem biztos hogy igy gondolnád,lehetett volna 5:1 is,te 100x nézetnéd meg az első gól elötti szituációt,aláírom,gyönyörű volt,én meg csak 1x nézetném meg a helyzetekről a visszajátszásokat,amit kiszoritott helyről ellőttek,hogy mindig volt valaki aki a fejét fogta belül mert 100százalékos ziccerben lett volna ha passzol az aktuális lövő,nem akarom én elrontani senki örömét,nagyon boldog vagyok ,hogy nyertünk,főleg,hogy ellenük,de ha ilyen könnyen helyzetbe tudunk kerülni,néha le lehetne passzolni lövés helyett a 16oson belül is,ha annyira magát adja a szituáció,jön egy bayern,aki nem barcelona,ők lepasszolnák,még robben is mostmár,2ből egyszer de örüljünk együtt,Hala Madrid!

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.17. 01:36 
Cadete

PMH Tag: 70
luqe írta:
Coentrao helyzetfelismerése is hatalmas volt.

Nem hittem, hogy egyszer dicsérni fogod Coentraot, és tessék. :D

Majdnem minden szavaddal egyetértek, de ez nem fedi a valóságot:
luqe írta:
Modric (aki játszik is, nem pedig peremjátékos mint Mourinhonál)

Modric hosszú huzavona után érkezett, nem edzett rendesen, idő kellett, amíg fizikailag utoléri magát és beépül a csapatba, ennek ellenére a realmadrid.com honlapja szerint 52 (!) meccsen játszott a 2012-13-as szezonban, 36-szor kezdőként.
Nem nevezném peremjátékosnak, sőt, Mourinho az idény végén benne bízott leginkább. (Még akkor is, amikor taktikai okokból csereként vetette be.) Emlékszem, mikor egyszer sikerült leolvasni Mourinho szavait, és azt mondta, a Marca szavazására célozva, hogy "nem semmi a liga legrosszabb igazolásától".

Az ESPN blogján ezt írták Modricról: "Modric started seventeen of the last nineteen league games last season (compared to eight of the nineteen before then), Jose Mourinho increasingly impressed by him"

Egyébként érdekes az egész cikk, amely Modric csapatbeli szerepével foglalkozik, hogyan változott (főként Ancelotti alatt):
http://espnfc.com/blog/_/name/laliga/id/1461?cc=5739

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.17. 00:18 
Hírszerkesztő

sunyika írta:

Ezzel együtt a győzelem teljesen megérdemelt volt, a Barcelonától két értelmes helyzetre emlékszem, az egyikből gól lett, a másik pedig kapufán csattant, ennél többet nem érdemelhettek ezen a meccsen. Remélhetőleg ez ad egy akkora lökést, amivel végig tudják pörgetni a szezon hátralévő részét, és akkor bármi lehetséges.

Campeones! :kupa:

A barcelonának a gól nem volt helyzet, hanem egy óriási védelmi hiba Pepétől. S egy szöglet. Szögletet nehéz kidolgozott helyzetnek hívni. :)

Szerencsére nekünk mind a két gólt szép játék előzte meg, az első gólnál talán kár magyarázni, a másodiknál pedig Isco higgadtsága és Coentrao helyzetfelismerése is hatalmas volt.

Ancelotti tényleg nem a bunkerfutball híve, gyakorlatilag ész nélkül előrevágott labda alig volt, mindenki körülnézett, figyelt. Csak akkor vágta előre valaki amikor sokan rárontottak. Amúgy én 4 éve is ezt mondtam a barca futball ellenszerének, hogy értelmes, nem egydimenziós focistákkal kell felállni akik nem szarják össze magukat ha hárman vagy négyen rájuk rontanak, csupán üresbe kell tenni amit igazából nem is nehéz, mivel valahonnan 3 katalán játékos hiányzik...

A korábbi évekhez képest ilyen Modric (aki játszik is, nem pedig peremjátékos mint Mourinhonál) és Isco. Mondjuk Isco tud ennél jobban is játszani, de elég rég volt kezdő, ilyen jelentőségű meccsen meg végképp rég játszott.

Di Maria meg kivirágzott. Hihetetlen jól passzol, látja mi következik az pedig hogy rendszeresen visszaér védekezni a 16-oson belülre is, őrület. Egyértelműen a keret motorja, élete formájában van.

Ma egyedül Bale és Benzema esetében a botrányos helyzetkihasználással volt némi gond, az első félidőben el kellett volna dönteni a meccset. De én mindenre fátylat borítok, ha ez a kései győztes Bale gól végre feltépi azt a gátat a walesinél ami biztos, hogy megvan (volt?) benne eddig.

A Bayern ellen pedig tulajdonképpen ennek a barcelonai játéknak a leporolt, kifényesített változatát fogjuk látni. Igazából meg lehetne verni őket, mert a Xavi-Iniesta párosnál labdabiztosabb játékosok a földön nem nagyon vannak, tehát elvi síkon ugyanúgy zavarba lehet hozni a müncheni különítményt is.

A védelmük mondjuk lényegesen erősebb, de igazából ugyanúgy le lehet őket kontrázni, mert ha valaki 8 emberrel támad, akkor csak 2 marad hátul...

Szerintem Guardiola valami taktikai újítást meg fog lépni (talán rá is van kényszerítve), mert valljuk be ha véletlen Bale meg Benzema (Di Maria) elkapná végre a fonalat a helyzetkihasználás terén akkor a "Bayernnél 70%-ban a labda, a Real kontrázik" forgatókönyvvel nagyon megégetheti magát.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.17. 00:00 
Juvenil

Végre Bale maradéktalanul rá tudott cáfolni a fanyalgókra ezen a meccsen, a befejezéseken kívül CR szintjén tudta uralni a bal szélt és vezetni a kontrákat.

Én azért nem tudok maradéktalanul elégedett lenni a három támadóval attól függetlenül hogy a DM féle akciót gyönyörűen fejezték be és Bale meg megfutotta a megfutnivalóját és 3-ból egyszer be is tudta érdemben fejezni ráadásul góllal. Azért legalább 6-7szer elmentek úgy 3-2ben meg 3-3ban hogy veszélyes megoldás helyett éles szögből rárúgták a kapura, pedig volt ott jobb megoldás is. Szerencsére CR-t nem kell nélkülözni sokáig, ezen a meccsen (is) nagyon tudott volna élni, szerintem lyukat kapart a karfájába, miközben nézte a meccset. :D

Ezzel együtt a győzelem teljesen megérdemelt volt, a Barcelonától két értelmes helyzetre emlékszem, az egyikből gól lett, a másik pedig kapufán csattant, ennél többet nem érdemelhettek ezen a meccsen. Remélhetőleg ez ad egy akkora lökést, amivel végig tudják pörgetni a szezon hátralévő részét, és akkor bármi lehetséges.

Campeones! :kupa:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 23:48 
Hírszerkesztő

Csak behúztuk a fene egye meg.

Pedig az egész második félidőben csak csóváltam a fejemet, hogy nem hiszem el, hogy egy ilyen erőtlen barcelonát nem tudunk megütni.

Most épp nem vagyok olyan állapotban, hogy reálisan értékeljem a látottakat, de majd holnap.

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 23:44 
Cadete

Kedvenc csapataid: Real Madrid, Spain, Brazil
Kedvenc játékosaid: Puskás Ferenc, El Fenomeno, El Principe, RC, Zidane, Varane
Benzema kibxott jól játszott ronaldo09luiz. Ha valaki magyarázni kezd megint Benzema ellen azzal megnézetem 100x az első gólt ahol tankönyvbe illően tartotta meg a labdát és csinálta meg a helyzetet Di Mariának.

Óriásit dolgozott a francia is, Di Maria is! Fantasztikusat küzdöttek és ma ezt nem engedem bemocskolni, MA NEM!

Gratulálok a csapatnak, nagyon boldog vagyok!

Az volt ma a különbség, hogy a bíró igazságos volt, nem tűrte a színészkedést, mi ésszel védekeztünk, támadáskor pedig nem szórtuk a labdákat, igyekeztünk megjátszani!!!

Bale pedig ezért let megvéve, hogy fusson. Nagyon durva volt, ahogy pályán kívül megkerülte az embert. Egész meccsen kilógott, de klasszis játékos és lehet abban bízni, hogy elteszi. Később ha mégjobban beilleszkedik..huhú..

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 23:14 
Infantil

benzema megint önzö

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 23:13 
Infantil

basszus ez beszaladt vele a kapuba:) :lol:

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 23:11 
Infantil

tessék dimaria is...ide olyan edzö kell aki meg tudja magyarázni nekik hogy igenis passzolni kell

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2014.04.16. 23:09 
Infantil

még az hiányzik valamelyik agyatlan csináljon egy tizit

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 43 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3  Következő